Nasza firma
Inwestujemy w przyszłość

Content

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992 i jest reprezentowana przez 3 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., Bosch prowadzi w Polsce działalność w 4 lokalizacjach: Warszawie (siedziby spółek), Wrocławiu, Łodzi i Rzeszowie (fabryki). W 2015 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 4,6 mld złotych i zatrudniała ok. ok. 4 600 pracowników (na dzień 31.12.2015). Od roku 2014 Bosch corocznie otrzymuje tytuł TOP Employers Polska dla najlepszych pracodawców w kraju.

Więcej: www.bosch.pl , www.bosch-prasa.pl , www.facebook.com/BoschPolska

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 375 000 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2015). W 2015 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości 70,6 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, oraz Energy and Building Technology. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję w ok. 150 krajach. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 55 800 pracowników w działach badań i rozwoju w 118 ośrodkach R&D na całym świecie. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”.

 

Nasze działy przedsiębiorstwa

Mobility Solutions

Dział jest największym na świecie dostawcą dla przemysłu samochodowego w siedmiu głównych branżach: technologii wtrysku paliwa dla silników spalinowych, agregatów pomocniczych, alternatywnych koncepcji napędowych, układów aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa, funkcji wspomagania i komfortu jazdy, rozwiązaniach w segmencie informacji i komunikacji a także w obszarze koncepcji po-sprzedażowych, technicznych i serwisowych dla rynku części samochodowych.


 

Industrial Technology

Dział ten obejmuje dwie dywizje: Drive and Control Technology, działającą w dziedzinie aplikacji przemysłowych i mobilnych oraz urządzeń wytwarzających energię ze źródeł odnawialnych oraz dywizję Packing Technology, która dostarcza kompletne rozwiązania w zakresie techniki opakowaniowej i produkcyjnej, głównie dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i spożywczego.


Consumer Goods

Ten dział oferuje szeroką gamę produktów i rozwiązań w dziedzinie elektronarzędzi oraz sprzętu gospodarstwa domowego.


 

Energy and Building Technology

Należą do niego następujące dywizje: Bosch Termotechnology, wiodący na świecie producent energooszczędnych i przyjaznych środowisku systemów ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej, Bosch Security Systems, dostawca technologii zabezpieczeń oraz usług i systemów komunikacyjnych.