Marginal Column

This animation requires the Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Telemedycyna
Najszybsze połączenie między lekarzem a pacjentem

Content

Dla przewlekle chorych pacjentów, którzy wymagają regularnej opieki medycznej, oferujemy praktyczne rozwiązanie: Telemedycyna. Pozwala to pacjentom robić wiele samodzielnie - i to u siebie w domu. To oszczędza wysiłek i konieczność dojazdu, dając jednocześnie bezpieczeństwo i pewność w codziennym kontakcie z chorobą. Międzynarodowe badania wykazały, że telemedycyna zmniejsza liczbę pobytów szpitalnych. I poprawia wymiernie jakość życia pacjentów.

 

Systemowe rozwiązanie telemedyczne Bosch Healthcare działa w oparciu o telekomunikację. Dzięki niej pacjent i lekarz są w bliskim kontakcie. Lekarze mogą wysyłać pacjentom informacje o ich chorobach i zapytać o ich aktualny stan. Pacjent wykonuje codziennie sam podstawowe pomiary jak ciśnienie krwi lub poziom cukru we krwi. Dane te są przesyłane do lekarza lub konsultanta telemedycznego. Ma to wiele zalet: lekarze są zawsze na bieżąco o stanie zdrowia swoich pacjentów i mogą odpowiednio dopasować terapię lub szybko interweniować, gdy stan pacjenta się pogarsza. Ponadto pacjenci odgrywają bardziej aktywną rolę w ich leczeniu i dowiadują się, jak najlepiej zarządzać ich chorobą.

Nasze rozwiązania są używane w przypadku wielu chorób, np. w przewlekłej niewydolności serca, cukrzyca, POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc), choroba niedokrwienna serca i nadciśnienie tętnicze. Są one także odpowiednie do obserwacji po hospitalizacji.