Marginal Column

This animation requires the Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Centra technologiczne w Stanach Zjednoczonych
Ukierunkowana wiedza pod jednym dachem

Content

W nowoczesnych ośrodkach badawczych Bosch Rexroth w USA pracują eksperci ze wszystkich dziedzin automatyki. Tak koncentrujemy ich umiejętności, uwalniając jednocześnie ich kreatywność w ultranowoczesnym środowisku. Efektem są fascynujące rozwiązania techniczne, takie jak bardziej energooszczędne samochody i jeszcze bardziej ekonomiczna produkcja ogniw słonecznych.

 

Pomysły dla przemysłów motoryzacyjnego i układów półprzewodnikowych

Nasze dwa centra technologiczne w Stanach Zjednoczonych, jedno niedaleko od Detroit i drugie w pobliżu Doliny Krzemowej, znajdują się blisko centrów amerykańskiej motoryzacji i przemysłu półprzewodnikowego.

Wśród nowości w dziedzinie motoryzacji nasi eksperci rozwijają i testują hydrauliczne systemy hybrydowe, w tym nasz system hydrostatycznego hamowania regeneracyjnego HRB. Został opracowany specjalnie dla pojazdów, które muszą często zatrzymywać się i ruszać, np. śmieciarek. Z HRB zużywają do 25% mniej paliwa, mają mniejsze zużycie okładzin hamulcowych i do tego są cichsze.

Nasze rozwiązania dla przemysłu półprzewodnikowego to m.in. prototypy systemów automatyki takich jak ramiona chwytaka i urządzenia do obróbki płytek.

Tak przyczyniamy się do tego, aby ogniwa słoneczne i moduły mogły być wytwarzane przy niskich kosztach, ale w bardzo wysokiej jakości.

Chcemy powtórzyć sukces z naszych ośrodków w USA na arenie międzynarodowej. Kolejne centra technologiczne są już planowane w Europie i Azji.