Marginal Column

This animation requires the Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Fotowoltaika
Wykorzystanie źródeł energii przyszłości.

Content

Przyszłość należy do energii słonecznej: jest potężna, niewyczerpana i wolna od zanieczyszczeń. Dlatego skupiamy się coraz bardziej na fotowoltaice. Nasza technologia już służy do uzyskiwania znacznych ilości energii ze słońca - na przykład za pomocą dużych systemów fotowoltaicznych, składających się z potężnych ogniw słonecznych. Tylko w grudniu 2009 roku uruchomiono w Niemczech cztery nasze elektrownie słoneczne. Wytwarzają one energię wystarczającą do zaopatrzenia 250 czteroosobowych gospodarstw domowych w energię elektryczną przez rok.

 

Przykłady naszych projektów fotowoltaicznych

Garaż Boscha z systemem fotowoltaicznym

W grudniu 2009 roku nasza spółka zależna Bosch Solar Energy uruchomiła swoją pierwszą elektrownię słoneczną. Na dachu garażu Bosch w Stuttgarcie, nad autostradą A8, 4 236 modułów krzemowych produkuje około 870 000 kilowatogodzin energii elektrycznej rocznie. To wystarczy, aby spełnić wymagania 250 czteroosobowych gospodarstw domowych rocznie. I zmniejsza emisję CO2 o ok. 575 ton rocznie.

Solarny system zasilania na elewacji domu towarowego

Oddziały Bosch Solar Energy i Johanna Solar Technology zainstalowały system zasilania słonecznego o powierzchni 300 metrów kwadratowych, składający się z cienkowarstwowych modułów słonecznych, na południowej fasadzie domu towarowego Schwager w Holzminden (Dolna Saksonia). W tym samym czasie wyposażono tą fasadę w złożony system izolacji cieplnej. System solarny produkuje około 19 000 kilowatogodzin energii elektrycznej rocznie. To obniża emisję CO2 o około 12,4 ton rocznie i jest to odpowiednik emisji CO2 dla przejechania 60 000 km samochodem średniej wielkości.