Marginal Column

This animation requires the Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Desktop Factory
Wydajna produkcja na miniaturze

Content

Nasi naukowcy opracowali, nasza spółka-córka Bosch Rexroth wdrożyła: Desktop Factory. Jest to nowy pomysł na linie montażowe, który oferuje standardowe fabryki w miniaturze. Desktop Factory jest w pełni technicznie rozwinięta i nadająca się do wielu różnych zastosowań. Jej zalety są ogromne. To oszczędność miejsca, energii i kosztów. I może być skonfigurowana w sposób elastyczny i po prostu zgodnie z wymaganiami.

 

Zasada Desktop Factory

Desktop Factory jest oparta na standardowych modułach. Różne moduły, np. montaż, spawanie lub tłoczenie, mogą być ułożone w odpowiedniej kolejności w prefabrykowanych gniazdach w obrębie jednej podstawowej ramy. Każdy moduł odpowiada jednej operacji w procesie produkcji. W większości przypadków moduły nie są większe niż arkusz papieru. Poszczególne moduły mogą być wymieniane i łatwo rozbudowane, co czyni prostym i szybkim dostosowanie do nowych wymagań, takich jak wyższe wielkości produkcji. Stopień automatyzacji można wybrać w sposób prosty i zmienić w zależności od zapotrzebowania - od ręcznych stanowisk do w pełni zautomatyzowanych linii produkcyjnych. Dodatkową zaletą jest to, że moduły mogą być ponownie wykorzystane, przyczyniając się do obniżki kosztów i ochrony środowiska.

Układ jest przeznaczony przede wszystkim do linii produkcyjnych do mniejszych produktów, np. przełączników, termostatów lub AGD.