Marginal Column

This animation requires the Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Dom neutralny pod względem emisji CO2
Przygotowujemy się na zieloną energię przyszłości.

Content

Chcemy, aby nasze produkty pomagały obniżyć emisję CO2 i zużycie paliwa na całym świecie. To jest ważne dla naszej planety i chroni zasoby. Nowe systemy ogrzewania już pomagają zaoszczędzić duże ilości gazu i ropy, redukując znacznie emisję CO2. Ale wciąż możemy to zrobić lepiej. Test w Kanadzie pokazuje: z technologią Bosch jest możliwe, aby gospodarstwo domowe działało wyłącznie używająć energii odnawialnej - bez pogorszenia komfortu i przy rozsądnych kosztach. Plus, z praktycznie zerową emisją dwutlenku węgla.

 

Wolna od CO2 technologia energetyczna w teście "Eco Plus Home"

Wspólnie z partnerami z Kanady wystawiliśmy się na test: czy sześcioosobowa rodzina może żyć przez cały rok w domu, który działa wyłącznie na energii odnawialnej? Bosch dostarczył technologię budynku dla "Eco Plus Home." Elektryczna pompa ciepła wykorzystuje energię geotermalną, a system solarny generuje ciepło i ciepłą wodę z bezpłatnego promieniowania słonecznego. Instalacja fotowoltaiczna na dachu domu wytwarza energię elektryczną, która jest wprowadzana do sieci publicznej, z której "Eco Plus Home" może korzystać w razie potrzeby.

Eksperyment realizowany w 2010, a jego bilans energetyczny był monitorowany codziennie. Mimo zimowych temperatur na poziomie -30°C, dom wciąż generował więcej energii niż zużywał. I emisja dwutlenku węgla była praktycznie zerowa.