Marginal Column

This animation requires the Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Centrum Energoelektroniki
Na czele technologii jutra

Content

Jesteśmy stale w czołówce wiedzy naukowej. Przykładem jest tu Centrum Energoelektroniki Robert Bosch (RBZ). Ta współpraca z Uniwersytetami w Reutlingen i Sztutgarcie w Niemczech jest unikatowa. Inwestujemy w badania i nauczanie w dziedzinach dotyczących przyszłości. Oferujemy studentom i absolwentom możliwość rozwijania technologii jutra razem z nami.

W RBZ pracujemy nad innowacyjnymi komponentami i systemami stosowanymi m.in. w pojazdach hybrydowych i elektrycznych, jak i w systemach fotowoltaicznych.

 

Współpraca ze szkołami wyższymi

RBZ rozszerzył program nauczania na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Reutlingen i Uniwersytecie w Sztutgarcie, dodając licencjackie i magisterskie studia w zakresie energoelektroniki i mikroelektroniki. Studenci zdobywają umiejętności praktyczne, jak również mogą brać udział w badaniach nad technologiami przyszłości w centrum testowym. Mają także dostęp do naszej fabryki półprzewodników w Reutlingen dla praktyk hands-on.
RBZ posiada łącznie siedem oddziałów, z których pięć zostało przy naszym wsparciu odnowione w 2009 roku. Ogólnie rzecz biorąc, nasze wsparcie RBZ wyniosło około 15 mln €.