Marginal Column

This animation requires the Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Nagroda B.A.U.M.
Nagroda za Zrównoważony Rozwój

Content

Dla Franza Fehrenbacha nie ma wątpliwości: na ekologiczne pytania istnieją przekonujące odpowiedzi technologiczne. Nasz prezes zarządu nadal wzmacnia nacisk na zrównoważony rozwój. Od lat prowadzi naszą firmę z konsekwentnym zaangażowaniem w ochronę środowiska i zasobów naturalnych. Ta postawa w 2009 roku została oficjalnie uhonorowana Nagrodą Środowiska B.A.U.M. Szczególnie docenione zostało tu jego zaangażowanie w rozwój technologii przyszłości, takich jak ogniwa fotowoltaiczne.

Nagroda jest przyznawana corocznie przez B.A.U.M., Niemieckie Stowarzyszenie Proekologicznego Zarządzania Środowiskiem, które licząc 500 członków, jest największą inicjatywą europejskiego przemysłu w zakresie środowiska. Oprócz wielu znanych firm, jego członkami jest wiele stowarzyszeń i instytucji.

 

Jak Bosch bierze odpowiedzialność za środowisko:

Już od 1973 roku roku mamy własne wytyczne środowiskowe. Naszym celem było uczynić jazdę bezpieczniejszą, czystszą i bardziej ekonomiczną. Franz Fehrenbach kontynuuje tę „zieloną” linię. On nie tylko wprowadził nas do fotowoltaiki, ale także wdrożył globalny system zarządzania środowiskowego w Grupie Bosch. Jego głównym celem jest znaczące zmniejszenie emisji CO2 do 2020 r. Ustanowiony program zgodności i kontroli zapewnia, że działamy zgodne z tymi założeniami.

Franz Fehrenbach również coraz bardziej kierował naszą działalność na kurs w kierunku zrównoważonego rozwoju. Około 45% naszego budżetu na badania i rozwój jest przeznaczone na technologie oszczędzające zasoby i środowisko, a te stanowią obecnie ponad jedną trzecią naszej sprzedaży. W dalszym ciągu dążymy do poprawy efektywności energetycznej naszych produktów. A kiedy projektujemy nowe rozwiązania, mamy pewność od samego początku, że są one tak wydajne energetycznie, nadające się do recyklingu i bezpieczne dla ludzi i środowiska, jak to tylko możliwe.