Marginal Column

This animation requires the Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Technologie dla baterii
Rozwój akumulatorów o wysokiej wydajności

Content

Przyszłość należy do pojazdów elektrycznych. Dlatego pracujemy z pełną energią nad rozwojem kluczowego elementu każdego pojazdu elektrycznego: akumulatora napędowego. W tym celu łączymy nasze know-how w technice samochodowej z doświadczeniem ekspertów w technologii akumulatorów. Wspólnie odkrywamy nowe ścieżki w technologii litowo-jonowej. Nasz cel: wielkoseryjna produkcja niedrogich, niezawodnych, wysokiej jakości akumulatorów do samochodów elektrycznych i hybrydowych.

 

Nasze działania:

Akumulatory litowo-jonowe sprawdziły się miliony razy w urządzeniach takich jak telefony komórkowe i notebooki, a także w naszych elektronarzędziach. Jednak pojazdy elektryczne i hybrydowe mają znacznie wyższe wymagania wobec źródeł zasilania. Na przykład muszą działać równie dobrze na gładkich autostradach i dziurawych polnych drogach, w arktycznych temperaturach jak i w tropikalnym upale. Poza tym, w razie wypadku, nie mogą stanowić zagrożenia. Co więcej, duża moc i gęstość energii są kluczowe: pojazdy hybrydowe wymagają dużo energii natychmiast. Samochody elektryczne muszą również być w stanie przebyć większe odległości na jednym naładowaniu akumulatora.

Wraz z koreańską firmą Samsung SDI, staramy się sprostać tym wyzwaniom w joint venture SB LiMotive. Zatrudniamy 500 osób w dziedzie badań, rozwoju i produkcji w zakładach w Niemczech, Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych. Nasze know-how motoryzacyjne w zakresie energoelektroniki, silników elektrycznych, przekładni i przetwornic DC / DC jest łączone z doświadczeniem Samsung SDI w technologii litowo-jonowej. To przekonało naszego klienta - BMW. Jego elektryczny "Megacity Vehicle" zaprezentowany w 2009 na Frankfurt Motor Show, ruszy na drogi z naszą technologią akumulatorową na pokładzie.